REDAKCJA/RADA PROGRAMOWA

Redakcja

  • Romuald Cudak, UŚ, Katowice, red. naczelny (literaturoznawstwo, glottodydaktyka)
  • Jolanta Tambor, UŚ, Katowice, zastępca red. naczelnego (językoznawstwo, glottodydaktyka)
  • Aleksandra Achtelik UŚ, Katowice (nauki o kulturze)
  • Anna Synoradzka-Demadre, Uniwersytet Charlesa de Gaulle’a, Lille, Francja (nauki o kulturze)
  • Magdalena Bąk, UŚ, Katowice (literaturoznawstwo)
  • Lidia Tanuszewska, Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego, Skopje, Macedonia (literaturoznawstwo) 
  • Agnieszka Nęcka, UŚ, Katowice (krytyka literacka)
  • Ivana Dobrotova, Uniwersytet Palackiego, Ołomuniec, Czechy (językoznawstwo)
  • Bernadeta Niesporek-Szamburska, UŚ, Katowice (metodyka nauczania języka i literatury)
  • Li Yinan, PUJO, Pekin, Chiny (metodyka nauczania języka i literatury)
  • Maria Czempka-Wewióra UŚ, Katowice, sekretarz redakcji
  • Marcin Maciołek, redaktor językowy
  • Agnieszka Madeja, redaktor językowy
  • Karolina Pospiszil, redaktor techniczny

Redakcyjny zespół techniczny: Karolina Graboń, Kinga Groszewska, Aleksandra Kalisz, Małgorzata Smereczniak, Anna Gawryś

Rada Programowa

  • Kalina Bahnewa, Uniwersytet Sofijski im. św. Klimenta Ochrydzkiego (Sofia, Bułgaria); Akademia Techniczno-Humanistyczna (Bielsko-Biała, Polska)
  • Jerzy Bartmiński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin, Polska)
  • Anna Dąbrowska, Uniwersytet Wrocławski (Wrocław, Polska)
  • Maria Delaperriére, Instytut Narodowy Języków i Kultur Orientalnych – INALCO (Paryż, Francja)
  • Katarzyna Dziwirek, Uniwersytet Waszyngtoński (Seattle, USA)
  • Elwira Grossman, Uniwersytet w Glasgow (Glasgow, Wielka Brytania)
  • Kris Van Heuckelom, Uniwersytet Katolicki w Leuven (Leuven, Belgia)
  • Małgorzata Kita, Uniwersytet Śląski w Katowicach (Katowice, Polska)
  • Ałła Kożynowa, Białoruski Uniwersytet Państwowy (Mińsk, Białoruś)
  • Luigi Marinelli, Uniwersytet Rzymski – Sapienza (Rzym, Włochy)
  • Michel Masłowski, Uniwersytet Parski IV – Sorbona (Paryż, Francja)
  • Gerhard Meiser, Uniwersytet im. Marcina Lutra (Halle, Niemcy)
  • Władysław Miodunka, Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Polska)
  • László K. Nagy, Uniwersytet im. Lajosa Kossutha (Debreczyn, Węgry); Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Polska)
  • Aleksander Nawarecki, Uniwersytet Śląski w Katowicach (Katowice, Polska)
  • Wacław M. Osadnik, Uniwersytet Alberty (Edmonton, Kanada)
  • Kazimierz Ożóg, Uniwersytet Rzeszowski (Rzeszów, Polska)
  • Anna Małgorzata Packalén Parkman, Uniwersytet w Uppsali (Uppsala, Szwecja)
  • Marie Sobotkova, Uniwerystet Palackiego w Ołomuńcu (Ołomuniec, Czechy)
  • Tamara Trojanowska, Uniwersytet w Toronto (Toronto, Kanada)
  • Maria Wojtak, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin, Polska)
Accessibility